سوالات متداول

کبودی و ورم چقدر طول می‌کشد؟

کبودی معمولا تا برداشتن پانسمان از بین می رود ولی در بعضی بیماران ممکن است تا چند روز بعد از آن باقی بماند. اگر سفیدی چشم ها دچار خون‌مردگی شود، ممکن است چند هفته باقی بماند. ورم بینی بعد از عمل در تمام بیماران ایجاد می شود ولی میزان آن در افراد مختلف بسته به جنس پوست آنها متفاوت است. معمولا این ورم تا یک ماه ثابت است و بعد به آهستگی شروع به کم شدن کرده و تا حدود 6 ماه ورم قسمت بالای بینی و تا یک سال ورم نوک آن به طور کامل از بین می رود.

در عمل زیبایی بینی کدام بخش ها تغییر ی کند؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی، یک فرایند جراحی است که برای تغییر شکل، اندازه، و قابلیت تنفس بینی انجام می‌شود. جراحی بینی ممکن است شامل تغییرات در ساختار داخلی بینی نیز باشد. این شامل تغییر در بخش سپتوم (پارده میانی بینی)، کاهش انحراف بینی، و بازسازی درجه بندی مجدد مجرای نفسی بینی است. تغییرات ایجاد شده در جراحی ممکن است برای هر فرد متفاوت و با توجه به نوع بینی او سبک جراحی متفاوت باشد.

چه مدت پس از عمل می توان درمورد نتیجه آن قضاوت کرد؟

دست کم یک تا دو سال برای اظهار نظر نهایی درمورد نتیجه عمل باید صبر کرد. بسیاری از بیماران چند هفته پس از عمل در حالی که هنوز ورم بینی به‌طور کامل فروکش نکرده با نگاهی موشکافانه جلوی آینه ساعت ها به نظاره بینی خود می نشینند.

آیا ضربه شدید به بینی عمل شده، بعداز چندین ماه خطرناک است؟

به طور کلی چه بیمار بینی اش را عمل کرده و چه عمل نکرده باشد، اگر ضربه محکمی به آن بخورد حتما توسط پزشک باید معاینه صورت گیرد چراکه ممکن است یکسری مشکلات ازجمله خون ریزی های زیر مخاطی از چشم بیمار و خانواده اش پنهان بماند و بعد از مدتی فرد را با مشکلاتی از قبیل هماتوم و آبسه مواجه کند که در بدترین شرایط ممکن است تیغه غضروف بینی از بین برود و بیمار دچار بینی ذی نفسی شود و همین طور ممکن است آسیب‌شان به مغز هم سرایت کند و باعث آبسه مغزی و مننژیت شود.

آقای دکتر من میترسم اگر بعد ازعمل بینی نیاز به اقدامات دندانپزشکی داشته باشم مثل کشیدن دندان یا پر کردن دندانها چه کار کنم؟

اگر بعد از عمل نیاز به اقدام فوری بر روی دندانها هست به شرطی که دندانپزشک حین کار بر روی بینی شما فشار وارد نکند مشکلی پیش نمی آید. این موضوع را به دندانپزشک خود اطلاع دهید اگر اقدام ضروری برای دندانهای خود ندارید بهتر است اقداماتی مانند کشیدن دندان و یا پر کردن دندانها را حداقل یک ماه بعد از عمل بینی انجام دهید. جرم گیری دندانها را زودتر از این زمان میتوان انجام داد.

آیا وضعیت روحی و روانی فرد در انجام عمل جراحی بینی تاثیر دارد؟

برخی بیماران پس از عمل، باوجود نتیجه رضایت‌بخش، به‌دلیل مشکلات روحی-روانی، وسواس فکری یا شخصیت‌های متزلزل و بیش از اندازه تاثیر‌پذیر از دیگران، از نتیجه عمل خود ناراضی‌اند. داوطلب مناسب جراحی پلاستیک بینی فردی است که از عمل انتظار واقع‌بینانه‌ای دارد و برای انجام عمل تحت‌فشار دیگران نیست و مهم‌تر آنکه انتظار تغییرات بزرگی را در بهبود روابط فردی و اجتماعی پس از عمل خود ندارد و قوی‌ترین دلیلش برای انجام جراحی بینی، خشنودی خود شخص باشد.

آیا امکان عمل جراحی بینی با لیزر وجود دارد ؟

هرچند که لیزر یک وسیله جراحی است و که کاربرد های فراوانی در پزشکی دارد ، این روش برای ایجاد برش های جراحی و برداشتن ضایعاتی مثل تومورها استفاده می شود. در رابطه با جراحان بینی باید بدانید که کاربرد آن در برداشتن تومورهای خوش خیم و بدخیم دهان و حلق و حنجره است و همچنین برای برخی از درمان های لازم در بیماری های بینی و سینوس مثل پولیپ نیز کاربرد دارد. با توجه به موارد کاربرد لیزر هر چند که این روش بسیار گسترده است اما جایگاهی در جراحی زیبایی ندارد زیرا لیزر نمی تواند تغییری در بافت بینی و فرم استخوان ها ایجاد نماید ، هدف اصلی جراحی بینی تغییر سایز و فرم استخوان و غضروف بینی است که استفاده از لیزر برای این کار کاملا بی مورد است. در بیشتر موارد که عنوان جراحی بینی با لیزر بیان می شود ، ممکن است برش های پوستی لازم در جراحی بینی با لیزر انجام شود.

چه افرادی برای جراحی گوش واجد شرایط هستند ؟

افرادی با گوش های برآمده و بزرگ *افرادی که دچار عدم قرینگی گوش هستند * افرادی که گوش های آنها دچار عدم تطابق سایز است * افرادی که به صورت مادر زادی دارای دچار ساختاری در گوش هستند * افرادی که گوش آنها بر اثر صانحه و یا اتفاق دچار مشکل شده است *سایر موارد …

برای جمعو جور کردن سر بینی راهی به جز جراحی وجود داره ؟

راهی بجز جراحی برای کوچک کردن سر بینی وجود نداره

اگر عمل جراحی بینی به صورت درست و تخصصی صورت نگیرد چه مشکلاتی را برای افراد ایجاد می کند؟

چسبندگی‌های داخل بینی: در بینی واکنش‌های ناشی از برش‌ها و زخم‌های جراحی ممکن است باعث چسبندگی بافت‌های پوشاننده بینی به هم شده و راه تنفسی را ببندد.البته اگر جراح نکاتی را مانند، حداقل دستکاری‌های داخل بینی حین جراحی، ایجاد حداقل برش داخل بینی همچنین گذاشتن ورقه‌های سیلیکونی به طور موقت (چند روز تا چند هفته) بین تیغه بینی وبافت‌های کناری بینی را رعایت کند ایجاد این عارضه به حداقل می رسد.

پیش از عمل به چه نکاتی باید توجه داشت؟

آسپرین و داروهای مشابه آن مانند پروفن دست‌کم دو هفته پیش از عمل نباید مصرف شوند زیرا تمایل به خونریزی را افزایش می‌دهند. -در صورت سرماخوردگی ویروسی لازم است عمل جراحی به مدت چند هفته به تعویق بیفتد. هدف هر عمل زیبایی بهبود بخشیدن به وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی کامل و مطلق. دو هفته قبل و بعد از عمل جراحی نباید سیگار کشید. 8‌ساعت قبل از عمل نباید چیزی خورد.