فارسی ENGLISH العربیه

ادامه مقاله

اثرات ورزش بعد از عمل جراحی بینی

اثرات ورزش بعد از عمل جراحی بینی

حدودا ۶ هفته طول می کشد تا استخوان های بینی التیام پیدا کند .پس از هفته ی اول بیماران احتمالا می توانند فعالیت های ملایم و متوسط خود را از سر بگیرند.از انجام ورزش ها و تمرینات شدید در مدتی که بدن در حال بهبود است باید اجتناب شود این مورد را باید به عنوان یک قانون در ذهن خود داشته باشید.هر نوع ورزشی که احتمال تماس در آن وجود دارد برای مدت ۵ الی ۶ ماه توصیه نمی شود.بیماران عزیر باید از ورزش و هر گونه فعالیتی در زیر نور آفتاب خودداری کنند زیرا هر گونه آفتاب سوختگی می تواند در روند درمان شما مشکل ایجاد کرده و تورم بیشتری ایجاد کند.استفاده از کرم ضد آفتاب برای مواقعی که بیمار زیر نور آفتاب قرار گرفته است ضروری است.

 

پیاده روی روز بعد از عمل جراحی مجاز است. بسیاری از پزشکان بیماران خود را به اندازه ی تحلمشان به راه رفتن ملایم تشویق می کنند زیرا پیاده روی از انعقاد خون بعد از عمل جراحی جلوگیری می کند.دویدن ،آهسته دویدن و هر گونه فعالیت ایروبیک دیگر در هفته ی اول بعد از عمل جراحی ممنوع می باشد. تنفس بیمار ممکن است تا دو الی سه هفته به دلیل تورم بینی مسدود باشد به همین علت تحمل ورزش های سنگین که فعالیت تنفسی را افزایش می دهد مشکل است.

 

اثرات فعالیت های کششی بعد از عمل جراحی بینی

هر فعالیتی که نیاز به خم شدن بیش از حد داشته باشد در دو هفته ی اول بعد از جراحی بینی ممنوع است.این فعالیت ها شامل لمس کردن نوک انگشتان پا و بلند شدن به حالت دراز نشست برای حداقل برای دو هفته می باشد. بیماران نباید اجسامی با وزن بیش از ۴ کیلو از جمله بچه های کوچک را در این مدت بلند کنند.فشارهایی که از طریق بلند کردن و کشش به بدن وارد می شود می تواند باعث پاره شدن بخیه ها و کاهش سرعت بهبود بشود.فعالیت های جنسی باید محدود شود و فعالیت های هوازی انجام نشود.بهتر است بیماران در هفته ی اول پس از جراحی بینی به صورت جداگانه بخوابند تا از ضربه های تصادفی به سر و صورتشان در هنگام خواب نیز اجتناب شود.

.


ارسال نظرورزش

عمل_جراحی_بینی

جراحی_زیبایی

بهترین_جراح_زیبایی_ایران
طراحی و توسعه توسط : هرمس وب